11.září 2013 - Nenechte si ujít jedinečnou příležitost

Dny vědy a techniky jsou zkrátka výjimečné. Jen při letošním osmém ročníku totiž budete mít unikátní možnost doslova vedle sebe porovnat a prohlédnout si dva autobusy, které dělí bezmála 50 let!

Díky spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky si tento pátek a sobotu můžete prohlédnout legendární autobus Škoda 706 RTO číslo 51, který má v „rodném listě“ napsán rok 1964. Tento typ byl primárně určen pro provoz na linkách městské hromadné dopravy, a tak si doslova na vlastní kůži můžete zakusit, jaké to asi bylo cestovat po městě tímto vozem. A pak se hned můžete vrhnout do vedle stojícího hybridního autobusu Škoda H12, kde na vás pro změnu dýchne závan budoucího způsobu přepravy cestujících. Tento prototyp totiž dokáže využívat bateriový pohon, díky němuž nevypouští do ovzduší žádné zplodiny a je tak ideální volbou do center měst. Společnost Škoda Electric tento hybridní vůz vyvinula ve spolupráci s našimi odborníky z Fakulty elektrotechnické, kteří navrhli pohonnou jednotku autobusu.

Přijďte se podívat na dva zástupce městského cestování, které dělí takřka půl století.