12.září 2013 - Odborníci na ZČU válí!

Západočeská univerzita v Plzni ve středu představila první motocykl s elektrickým pohonem v České republice. Tahle technická lahůdka samozřejmě nemůže chybět na Dnech vědy a techniky.

Blue Elyctra, jak se tahle mašinka jmenuje, je prostě krásná. Motorku komplet vymysleli a postavili odborníci se studenty Západočeské univerzity v Plzni. Dvousetkilogramový chopper je poháněn pouze elektřinou a na jedno nabití s ním urazíte až 150 kilometrů. Prohlédnout si ji můžete na našem facebooku, ale pokud zavítáte v pátek či v sobotu na náměstí Republiky, budete moci Blue Elyctru obdivovat na vlastní oči. Určitě přijďte, protože tuhle naleštěnou krasavici nikde jinde v České republice nespatříte.